OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
30 października 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
 1. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 2. Kancelaria czynna będzie w tym tygodniu tylko w środę od 16.00 do 17.00 i w sobotę od 08.00 do 10.00.
 3. Można już zamawiać wypominki za zmarłych. Poza wypominkami rocznymi osoby, które zamierzają uczestniczyć we Mszy św. na cmentarzu 01.11 mogą również zamówić wypominki jednorazowe, które będą odczytane w czasie procesji na cmentarzu.
 4. We wtorek 01.11 w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00 oraz o 11.30 na cmentarzu, a po niej procesja i modlitwa za zmarłych.
 5. W środę 02.11 Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Procesja i modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu przypada:
 • pierwszy czwartek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.00 i 18.00 (w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii oraz w intencji Ojczyzny). Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o 15.00 do mszy św. wieczornej
 • pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 (dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I-ej komunii. św.) i 18.00. Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od godz. 16.30. Wizyta u chorych od godz. 09.00.
  Po mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.
 • pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w int. wynagradzającej Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata o godz. 7.00. Po mszy św. różaniec.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Msza św. w intencji KŻR modlącego się za dzieci o godz. 18.00. Po mszy spotkanie KŻR.
 1. W niedzielę 06.11 na Mszy św. o godz. 12.00 będzie miał miejsce obrzęd przyjęcia do Apostolatu Margaretka. Apostolat ten to ruch osób modlących się za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jest to grupa modlitewna siedmiu osób, z których każda modli się w jednym dniu tygodnia za wybranego księdza.
 2. Spotkanie dla starszej grupy kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 6 listopada o godz. 19:00 w dolnym kościele.
 3. Dzieci, które biorą udział w konkursie na najlepszą frekwencję na nabożeństwach różańcowych przynoszą do zakrystii swoje podpisane książeczki do przyszłej niedzieli. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 13 listopada na Mszy o godz. 10:30.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. we wtorek 08.11 o godz. 19.00 w kościele.
 5. Nasze diecezjalne seminarium duchowne zaprasza na dni otwarte 11 i 12 listopada. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.