OGŁOSZENIA PARAFIALNE
8 listopada 2020

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
  1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Różańcowe Do Granic Nieba o godz. 17.30. Na zakończenie nabożeństwa zgodnie z osobistą wolą i pragnieniem wspólnie odmówimy akt zawierzenia się Sercu Jezusowemu i Matce Bożej.
  2. Nabożeństwo z poświęceniem modlitewników dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-ej komunii św. zostaje odwołane. Nowy termin zostanie podany w ogłoszeniach parafialnych.
  3. W środę 11.11 przypada 102 rocznica odzyskania Niepodległości. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. O godzinie 17.00 msza św. w int. Ojczyzny w ramach miejskich uroczystości związanych z odzyskaniem przez naszą Ojczyznę Niepodległości.
  4. W tym roku Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Papieża Franciszka, ustanawia przez cały listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego, zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych, po przystąpieniu do spowiedzi sakramentalnej, przyjęciu Komunii św. i modlitwie w intencji ogłoszonej przez papieża, którą jest modlitwa, aby postęp technologiczny pozostawał zawsze w służbie człowiekowi.
  5. Ogłoszenie laureatów konkursu plastycznego o Matce Bożej i wręczenie nagród ze względu na okoliczności zostaje na razie zawieszone. Miejmy nadzieję, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem będzie to możliwe.
  6. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek dla kościołów prześladowanych.
  7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone na nasze seminarium diecezjalne.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.

Choćby człowiek unurzany był w błocie, nie musi być brudny, tak jak Kościół unurzany w błocie dziejów, nie przestaje być święty. Jeden święty (...) Kościół (...), w którym wzrasta razem pszenica i kąkol. Kościół złożony z grzeszników (...), nie przestaje być Kościołem świętym, bo ma on moc zamienić celników na apostołów, wszetecznice na święte Magdaleny.

Zastanówcie się dobrze, bracia, nad tymi sprawami i uważajcie, abyście nie zaniedbali siebie, bo do wielkich niebezpieczeństw prowadzą nas zaniedbania w rzeczach małych.